עדכונים:

ביקור מוסדות חינוך

חזונו של פארק החיות מדבריום הוא להשפיע על האופן בו בני האדם מתחברים לבעלי החיים והסביבה, אנו שמים מול עיננו להעלות למודעות את החשיבות שבשמירה על הטבע וחיות הבר. אנו מזמינים קבוצות ומוסדות חינוך למדבריום ללמידה חוץ כיתתית חווייתית המעודדת חקר ומפתחת סקרנות. מדבריום מעניק רחבה חינוכית חדשנית באמצעות מתקני משחק אינטראקטיביים המכניסים את המבקרים אל נעליהם של בעלי החיים. בנוסף, בפארק פרוסות רחבות משחק המלמדות על אסטרטגיות מעולם החי ועל מאפייני המדבר. מדבריום דוגל בלמידה פעילה באמצעות חוויה, התנסות, חקר וסקרנות. הסיורים החינוכיים בפארק החיות מעודדים למידה אודות עולם החי באמצעות תצפית פעילה, משימות חקר, אתגרים משחקיים וביקור פעיל.  המסר החינוכי של הפארק יתמקד בשלושה תחומי דעת ויעודד את המבקר ללקיחת אחריות אישית:
 1. סודות המדבר מדבריום מחולק ל-4 בתי גידול מדבריים: הקניון, הערבה, נווה המדבר והסוואנה, וכן אזור מפגש האדם עם המדבר – החאן. בביקורים המודרכים נחשף אל המדבר הקיצוני, נכיר את מאפייניו הייחודיים ואת אתגריו.
 2. נפלאות בעלי החיים – נכיר את יחסי הגומלין בין יצורים חיים בכדור הארץ, נלמד על המגוון הביולוגי הקיים, על מערכות אקולוגיות ועל התאמות בע"ח למדבר. 
 3. הסביבה זה אני – נלמד על השפעת האדם על הסביבה, משבר האקלים, הכחדת מיני בע"ח וכיצד אנו יכולים לסייע לשמירת הטבע.
תחומי דעת אלו נבחרו בקפידה מתוך רצון לתת תמונת מצב מלאה למבקרנו אודות אתגרי המדבר, משבר האקלים והשפעתם על החי והצומח. התחומים שנבחרו תומכים בתוכניות הלימוד של משרד החינוך מגילאי גן ועד תיכון. מתוך נושאי הליבה אלו ניתן להעמיק וללמוד אודות המון נושאים נוספים הרלוונטיים לחיים על כדור הארץ, כגון: אחריות סביבתית, מחזוריות ומעגליות, מאפייני בע"ח ועוד. פארק החיות מדבריום מציע מגוון רחב של סיורים חווייתיים ופעילים, אנו נתאים את המסלול והתכנים בהתאם לגילאי הקבוצה, כמות המשתתפים בה וצרכי נגישות הקבוצה. אנו מציעים ביקורים מודרכים לפי הקטגרויות הבאות:
 • גני ילדים
 • בתי ספר יסודיים 
 • חטיבות ביניים ותיכונים
 • חינוך מיוחד
 • ימי גיבוש
 • גמלאים
מחכים ללמוד ולהנות אתכם, צוות חינוכי מדבריום

לתיאום

ליצירת קשר והגעה

For contact and arrival

Khan

חאן

במשך אלפי שנים חיים בני האדם בשולי המדבר הפראי ומנהלים איתו יחסי גומלין מורכבים. כבר לפני מאות אלפי שנים רתם האדם לתועלתו בעלי חיים למגוון שימושים כמו: מזון, תעבורה וחקלאות. בעלי חיים אחרים חיים בקרבת בתי האדם ומסגלים את עצמם לשינויים שהוא מביא אל סביבתו הבנויה. 

החאן מסמל את נקודת המפגש הזו.

בעלי החיים

למידה באמצעות חוויה

הסוואה – בולטות

לזחול כמו נחש

מתקנים באזור

 • אל תוותרו על המפגש המיוחד עם העזים הגמדיות בפינת הליטוף בחאן.

 • לאחר המפגש עם העזים, לרשותכם תאי שירותים להתרעננות.

Desert Oasis

נווה מדבר

מקום במדבר שמצוי בו מקור מים כמו מעיין, גב, נהר או באר.

בשל ייחודו באקלים המדברי, נווה המדבר משמש מקור חיים למגוון צמחים ובעלי-חיים המוצאים בו מים, מזון, צל ומסתור.

בנווה המדבר ניתן למצוא דיירי קבע התלויים בקרבה למקור מים על מנת לשרוד במדבר. בנוסף, מזדמנים אליו בעלי חיים החולפים בו כדי להנות משפע המשאבים והתנאים שהוא מספק.

למידה באמצעות חוויה

יובש – מים

לתקשר כמו בבון

לנווט כמו עטלף

לארוב כמו תנין

להשתובב כמו קוף

לחוש כמו חזיר

Desert Plain

ערבה

ערבה הוא אזור מדברי מישורי, מרחב רחב ושטוח המאופיין בצמחיה עשבונית, מיעוט שיחים ועצים ורווי בסלעים. 

במישורי המדבר הרחבים תנאי החיים קיצוניים במיוחד בשל מיעוט במים, צל ומקומות מסתור, וכן הפרשי טמפרטורה קיצוניים בין יום ולילה. 

על בעלי החיים דיירי הקבע של המישורים לגלות יכולות הסתגלות גבוהות במיוחד.

למידה באמצעות חוויה

חום – קור

להיות מהיר כמו ברדלס

לצוד כלהקת זאבים

לשמוע צלול כמו שועל

Canyon

קניון

קניונים הם עמקים עמוקים וצרים עם דפנות תלולות הבנויות מצוקים גבוהים. הם נוצרים בתהליכים טבעיים כמו שחיקה של הקרקע בעקבות זרימת מים או כתוצאה מפעילות טקטונית.

הצוקים התלולים של הקניון המדברי מספקים צל והגנה מחום ומקום מפלט ומסתור. כדי להצליח לשגשג בקניון בעלי החיים פיתחו מגוון יכולות לנוע במרחב כגון טיפוס, תעופה וזחילה.

למידה באמצעות חוויה

להתגנב כמו נמר

לטפס כמו יעל

לראות כמו עוף דורס

Savanna

סוואנה

מרחב מישורי ופתוח שמתקיימות בו עונה יבשה ועונה גשומה, וחם בו לאורך כל השנה. הסוואנה מאופיינת במעט יותר משקעים מאילו היורדים במדבר, המאפשרים שגשוג של עשבים ושיחים נמוכים.

מרחבי הסוואנה הם בית גידול למינים מגוונים של צמחים ובעלי חיים ברחבי העולם, ובאפריקה הם בית לכמה מיונקי היבשה הגדולים בתבל.

למידה באמצעות חוויה

יחיד – קבוצה

להיטמע כמו זברה

לפעום כמו לב של ג'ירף

מתקנים באזור

 • כשתגיעו לתצוגת הסוואנה הגדולה,
  אל תשכחו לקפוץ לשירותים.

 • אם הבטחתם לילדים גלידה,
  זה המקום!

דילוג לתוכן